Jdi na obsah Jdi na menu
 


Instalace nové sirény

29. 5. 2008

Instalace sirény

V sobotu 24. května 2008 byla nainstalována na budovu KD Lensedly nová elektrická rotační siréna. Nahradila starší typ, který však svou velikostí neodpovídal potřebám jednotky a po obci nebyl slyšet. Nová siréna je mnohonásobně větší a jistě bude i slyšitelnější. V příštím týdnu bude probíhat její zapojení do elektrické sítě a bude zakoupeno i zařízení, které umožní vyhlašování požárního poplachu.

Z důvodu instalace upozorňujeme občany obce Lensedly a dalších obcí, že naše jednotka bude provádět v souladu s vyjádřením HZS Kolín zkoušku sirény po dobu 14 vteřin. Tato doba není vázána na určitou hodinu či den, jako je to např. u pravidelné zkoušky sirén první středu v měsíci. Naše 14 vteřinové zkoušky sirény budou plánovány po dobu měsíce června a částečně i července. Budou probíhat vždy v celou hodinu a to náhodně! O zkouškách bude informován vždy pracovník HZS Kolín, který má tuto problematiku na starosti.

Za instalaci děkujeme všem členům a občanům, kteří se na této akci podíleli. Zvláštní poděkování patří panu Matysovi z Ondřejova, který nám díky jeřábu umožnil snadnější instalaci.